Skartovací stroje HSM

dovolujeme si Vás tímto seznámit se změnou legislativy zpřísňující požadavky na skartaci dokumentů a nabídnout řešení v podobě značkových skartovacích strojů HSM. Od 1.1.2023 je v platnosti nová vyhláška národního bezpečnostního úřadu č. 13/2022 Sb. Ta stanovuje o 1 stupeň přísnější požadavky na certifikované skartovací stroje než ta předešlá. To znamená, že certifikované subjekty si musely vyměnit / musí vyměnit svoje skartovací stroje. Z komunikace s těmito zákazníky víme, že mnozí tak ještě neučinili.

  • Ve skartovací technice je viditelný trend zvyšování stupně utajení. Vychází z pokroku v rekonstrukci textu, existují oboustranné skenery a softwary pro automatické rovnání rozptýlených částí textů. Proto je proužkový řez považován za NEDOSTATEČNÝ pro jakékoliv utajení. To potvrdil i NBÚ tím, že pro nejvyšší stupeň „Vyhrazené“ (NNI 1) nově požaduje místo proužku již částice P-4 s plochou do 160 mm2 (například řez 4,5x30 mm). Rovněž zákon na ochranu osobních údajů a norma GDPR požadují pro základní informace stupeň P-4, pro citlivá data P-5.
  • Mnoho zákazníků má stále stroje s proužkovými řezy (odhadujeme 30% strojů) a tyto se jeví z hlediska utajení jako nevhodné.
  • Ve spolupráci s výrobcem HSM jsme navíc připravili pro rok 2023 novou akci na vouchery SODEXO pro vybrané stroje ze skupiny HSM shredstar a HSM SECURIO řady C. Bližší informace o akci najdete níže
  • V obrázku „ČAS NA VÝMĚNU SKARTOVACÍHO STROJE.pdf“, který najdete níže, můžete provést revizi svých stávajících skartovačů a posoudit, které nahradit novými stroji ve stupni utajení dle tabulky. Ve dvou přílohách připojujeme návod na výběr konkrétních typů ve dvou nejčastějších stupních utajení.
  • Je třeba se nejdříve v tabulce orientovat. První 4 sloupce pomáhají v orientaci pro identifikaci stupně utajení stávajícího skartovače. Další sloupce ukazují vhodnost či nevhodnost pro dané použití popsané v předposledním sloupci, případně informaci, kam se v požadovaném stupni utajení posunout.
  • HSM nabízí jistotu utajení a splnění zákonných požadavků podpořenou mnoha certifikáty a hlavně, její technika je vysoce kvalitní, spolehlivá a s dlouhou výdrží, což zajišťují i unikátní řezné nože HSM vyrobené z kvalitní masivní oceli. V příloze je snímek nože řezu 1x5 mm s jednotlivými fázemi výroby. Doporučujeme všem zájemcům o skartovací stroje si to podrobně projít a ověřit si, proč jsou řezné nože HSM tak kvalitní a jsou světovou špičkou.

KOMLETNÍ NABÍDKA SKARTOVACÍCH STROJŮ HSM

Čas na výměnu skartovacího stroje

Akce HSM

HSM poukazy popis